ترفند ها و قابلیت های گوشی شیائومی برای استفاده بهتر و راحت‌تر

ترفند های شیائومی می‌تواند به هر کاربری کمک کند تا بتواند به صورت بهینه‌تر از موبایلش استفاده کند. اگر شما برای خرید گوشی، برند شیائومی را انتخاب کرده‌اید یا مدتیست که گوشی شیائومی دارید و قصد دارید با ویژگی گوشی های شیائومی بیشتر آشنا شوید و یا حتی دستی به سر و وضع گوشی خود بکشید این مقاله از مجله‌ی اینترنتی ۱۹کالامگ قطعاً برایتان مفید واقع خواهد شد؛ چراکه ما در اینجا سعی کرده‌ایم راه و ترفندهای گوشی شیائومی برای بهبود تجربه کاربری شما از دستگاه‌های این برند را ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اگر شما برای خرید گوشی این برند را مد نظر دارید بدون شک ادامه مطلب شما را هیجان‌زده می‌کند، زیرا به چند مورد از ترفندهای شیائومی اساسی برای استفاده بهتر از گوشی‌های آن می‌پردازیم و این نه تنها تجربه کاربری شما را نسبت به قابلیت های گوشی شیائومی بهبود می‌بخشد بلکه کمک می‌کند تا در دراز مدت بهره‌وری بیشتری از گوشی‌های خود داشته باشید.

خرید اقساطی 19کالا

ترفند های شیائومی برای استفاده ساده تر از گوشی

همانطور که می‌دانید مناسب بودن قیمت گوشی شیائومی در کنار امکانات به روز و کاربردیست که این برند را در مدت زمان کوتاهی به یکی از برندهای محبوب نزد کاربران تبدیل کرده است.

ترفند های شیائومی

۱۹کالا در مقاله‌ای جداگانه به صورت مفصل به تنظیمات گوشی شیائومی پرداخته و به صورت مرحله به مرحله تنظیم قسمت‌های متفاوت آن را توضیح داده است. این مقاله به ترفندهای گوشی شیائومی اختصاص دارد. در ابتدا به چند مورد از آنها می‌پردازیم که به نحوی به استفاده‌ی بهینه‌تر از دستگاه‌های این برند کمک می‌کنند و با کمک گرفتن از آنها می‌توانید چند مرحله را فاکتور بگیرید و به نوعی میانبر بزنید.

فعال کردن حرکات ناوبری (استفاده از حرکات به جای دکمه‌ها)

در ادامه به یکی از ترفندهای گوشی شیائومی اشاره خواهیم کرد که می‌تواند برای فعال کردن ژست‌های حرکتی بسیار عالی و کاربردی باشد…

استفاده از حرکات ناوبری برای بسیاری از کاربران جالب و فوق‌العاده عالی به نظر می‌رسد، زیرا با غیرفعال شدن ۳ دکمه کنترل پایینی، علاوه‌بر اینکه می‌توانید از نمایشگر تمام صفحه لذت ببرید، به جای بکار گرفتن دکمه‌ها از ژست حرکتی برای خروج از برنامه‌ها، مشاهده برنامه‌های باز و رفتن به هوم اسکرین استفاده می‌کنید.

در ادامه به یکی از راز های مخفی گوشی شیائومی اشاره می‌کنیم که در تنظیمات نهفته بوده در این مورد بسیار کارساز خواهد بود.

فروش ویژه

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۲۲,۹۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی ۱۲T Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۱۲ گیگابایت

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۴,۲۱۹,۰۰۰ تومان

گوشی سامسونگ Galaxy M13 ظرفیت ۶۴ رم ۴ گیگابایت

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان

گوشی اپل مدل آیفون iPhone 13 ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۱۴,۱۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Black Shark 5 ظرفیت ۱۲۸ رم ۸ گیگابایت

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۷۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت ۲۵۶ رم ۸ گیگابایت

گوشی شیائومی Redmi Note 10 Pro ظرفیت 256 رم 8 گیگابایت

گوشی a02s

قیمت ویژه: ۶,۲۹۹,۰۰۰ تومان

گوشی شیائومی Redmi Note 11S ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت رم ۶ گیگابایت

برای فعال کردن حرکات ناوبری، طبق دستور فوق عمل کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • گزینه صفحه اصلی را انتخاب کنید.
 • روی جهت یابی سیستم بزنید.
 • حرکات انگشت را انتخاب کنید.
 • برای یادگیری نحوه استفاده از حرکات ناوبری هم در این قسمت یک راهنما نیز در دسترستان قرار می‌گیرد که با انتخاب گزینه یادگیری می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید.

قابلیت های گوشی شیائومی

ایجاد میانبر دوربین

از دیگر ترفند های شیائومی این است که می‌توانید گوشی را به شکلی تنظیم کنید که زمانی که قفل است،برنامه دوربین با دو بار زدن دکمه کاهش صدا اجرا شود.

 • به تنظیمات بروید.
 • گزینه نمایشگر همیشه روشن و قفل صفحه را انتخاب کنید.
 • تاگل کنار «راه اندازی دوربین» را بزنید.

از مسیر زیر هم می‌توانید دوربین را طوری تنظیم کنید که با دوبار فشردن دکمه‌ی خاموش و روشن اجرا شود:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. روی تنظیمات بیشتر بزنید.
 3. اشاره های میانبر را انتخاب کنید.
 4. راه اندازی دوربین را بزنید.
 5. تاگل کنار قسمت «دکمه خاموش/روشن را دوبار فشار دهید» را روشن کنید.

با کمک این قابلیت دسترسی در گوشی شیائومی به دوربین ساده‌تر می‌شود و برای شکار لحظه‌هایتان جایی برای تعلل نمی‌ماند.

روشن‌کردن صفحه‌ بدون زدن هیچ دکمه‌ای

برای تنظیم بیدار کردن با برداشتن و یا روشن یا خاموش کردن نمایشگر با دو بار زدن مسیر را بروید.

 • وارد تنظیمات شوید.
 • نمایشگر همیشه روشن و قفل صفحه را انتخاب کنید.
 • تاگل کنار «بیدار کردن با برداشتن» و یا «روشن یا خاموش کردن نمایشگر با دو بار زدن» را برای تنظیم نحوه روشن شدن صفحه قفل بزنید.

قفل کردن گوشی شیائومی بدون زدن دکمه‌ی پاور

اگر به هر دلیلی تمایل نداشته باشید که برای قفل صفحه گوشی شیائومیتان از کلید پاور استفاده کنید، می‌توانید به صفحه اصلی یا منو یک آیکون برای قفل کردن اضافه کنید. برای اجرای این ترفند شیائومی کافیست یک انگشتتان را برای طولانی مدت روی صفحه اصلی نگه دارید، سپس گزینه‌ی ابزارک‌ها در پایین صفحه را انتخاب کنید. در این مرحله روی ایکون قفل بزنید.

ترفند های گوشی شیائومی برای خارج شدن از این حالت روی تیک بالای صفحه بزنید.

قطع صدای تماس‌های ورودی با بلند کردن گوشی

برای این کار می‌توانید طبق دستور فوق عمل کنید:

 • وارد تنظیمات شوید.
 • برنامه ها را انتخاب کنید
 • روی تنظیمات برنامه سیستم بزنید.
 • تنظیمات تماس را انتخاب کنید.
 • گزینه‌ی تنظیمات تماس دریافتی را بزنید.
 • تاگل جلویی «وقتی گوشی بلند می‌شود صدای زنگ فعال شود» را بزنید.

ترفندهای گوشی شیائومی

قطع تماس با دکمه روشن خاموش

یکی از ترفند های گوشی شیائومی اینست که می‌توانید تنها با زدن دکمه‌ی خاموش/روشن تماس ورودی را رد کنید. برای تنظیم این قابلیت مسیر زیر را طی کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید.
 • روی دسترس پذیری بزنید.
 • تب فیزیکی را انتخاب کنید.
 • تاگل کنار قطع تماس با دکمه روشن/خاموش را بزنید.

  معرفی تلویزیون های شیائومی 2023

فعال کردن حالت یک دستی (One-Hand Mode)

گوشی‌های امروزی معمولاً سایز بزرگی دارند تا بتوانند به نیازهای تصویری کاربران به خوبی پاسخ دهند. این اتفاق برای برخی از افراد که عادت به استفاده از گوشی های جمع جور دارند، کابوسی ناراحت کننده است. شیائومی برای رفع این مشکل حالتی موسوم به حالت کار با یک دست یا One-Hand Mode را ارائه داده است. در این حالت کاربران می‌توانند به راحتی و با یک دست از کار با گوشی‌های شیائومی لذت ببرند.

برای فعال کردن و تنظیم این قابلیت مسیر فوق را دنبال کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید.
 • روی حالت کار با یک دست بزنید.
 • برای فعال کردن این قابلیت تاگل کنار حالت کار با یک دست را بزنید. همچنین می‌توانید اندازه پنجره مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

ترفندهای شیائومی

تقسیم صفحه نمایش (split screen)

حالت تجزیه نمایشگر یا همان Split Screen Mode ترفند گوشی شیائومی برای تقسیم صفحه نمایش است، حالتی روی گوشی‌های اندرویدی است که به شما اجازه می‌دهد به طور همزمان از دو اپلیکیشن روی گوشی خود استفاده کنید. اگر قصد دارید محتوای یک اپلیکیشن را روی یک اپلیکیشن دیگر کپی و پیست کنید و یا در حالی که به توییتر سر می‌زنید می‌توانید یک ویدئو در یوتیوب را هم ببینید و برای خیلی کارهای دیگر می‌توانید از Split Screen Mode استفاده کنید.

امکانات مخفی شیائومی

این حالت بصورت پیش‌فرض فعال نیست، در نتیجه باید خودتان آن را فعال کنید. برای فعال کردن آن مراحل زیر را طی کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • روی صفحه اصلی ضربه بزنید.
 • جهت‌یابی سیستم را انتخاب کنید.
 • در این قسمت باید دکمه‌ها برای جهت یابی سیستم انتخاب شده باشند.
 • روی میانبرهای دکمه‌ها بزنید.
 • یکی از ۳ گزینه‌ی دکمه‌ی خانه، دکمه‎‌ی منو و یا دکمه‌های بازگشت را می‌توانید به‌عنوان میانبر تجزیه نمایشگر انتخاب کنید. روی یکی از این دکمه‌ها که تمایل دارید بزنید و گزینه‌ی باز کردن تجزیه نمایشگر را بزنید.

ترفند گوشی شیائومی

حال اگر دکمه‌ای که در قسمت قبلی به عنوان میانبر انتخاب کردید را دو ثانیه بفشارید، حالت تجزیه نمایشگر برایتان فعال می‌شود و می‌توانید درحالتی که مقداری از نمایشگرتان به یک اپلیکیشن تعلق دارد، با گوشیتان یک برنامه دیگر را نیز باز کنید.

فعال کردن توپ سریع (Quick Ball) برای میانبر زدن

یکی دیگر از قابلیت های گوشی شیائومی اینست که یک دکمه‌ی شناور در اختیارتان قرار می‌دهد که می‌توانید چند میانبر را درونش تنظیم کنید تا به آنها دسترسی بهتری داشته باشید. برای فعال کردن این مورد که شیائومی عنوان توپ سریع را روی آن نهاده است طبق دستور فوق عمل کنید:

 • به تنظیمات بروید.
 • تنظیمات بیشتر را انتخاب کنید.
 • روی توپ سریع بزنید.
 • تاگل کنار توپ سریع را بزنید تا روشن شود.

ترفند شیائومی

در همین صفحه می‌توانید این گزینه را سفارشی کنید و هر موردی که دوست داشتید را برای درون آن تنظیم کنید.

ترفند شیائومی برای تنظیم صدا در هدفون

این قابلیت شیائومی به شما امکان این را می‌دهد که وقتی هدفونتان را به گوشی متصل کرده‌اید، صدای خروجی و عملکرد دکمه‌های هدفون را مطابق آنچه که می‌خواهید تنظیم کنید. برای دسترسی به این تنظیمات طبق دستور فوق عمل کنید:

 • وارد تنظیمات شوید.
 • صدا و لرزش را انتخاب کنید.
 • وارد گزینه‌ی جلوه‌های صوتی شوید و تنظیمات دلخواهتان را اعمال کنید. (این امکان نیز وجود دارد که صدای خروجی را متناسب با شنوایی خودتان شخصی سازی کنید.)

تمام مدل‌های گوشی شیائومی هم ممکن است ترفند‌های خاص خود را داشته باشند، برای مثال یکی از ترفندهای گوشی شیائومی نوت ۸ پرو مربوط به اسپیکر  آن است. همه ما می‌دانیم که پنجره اسپیکر‌ها به مرور می‌تواند گردو‌خاک بگیرد و کثیف می‌شود و بر کارایی آن تآثیر می‌گذارد. جالب است بدانید که با بکارگیری پاکسازی بلندگو شیائومی نوت ۸ پرو و قابلیت‌هایی که در تنظیمات آن قرار داده شده اسپیکر خود به خود تمیز شده و طول عمر آن بالا می‌رود.

حالت Work Mode در شیائومی

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که نمایه کاری در شیائومی چیست ؟ در مورد حالت کاری شیائومی یا حالت work mode در شیائومی باید گفت که موقعیت های بسیاری پیش می‌آید که چنین قابلیتی می‌تواند به کار بیاید.

عملکرد آن به این صورت است که وقتی حالت کاری شیائومی فعال باشد به طور موقت برنامه ها و اعلان‌های کاری شما را غیرفعال می‌شود و تنها می‌توانید نوتیفیکیشن‌های غیر کاری خود را مشاهده کنید، برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که نوتیفیکیشن‌های مربوط به کدام یک از تماس‌های شما نمایش داده شود و کدام به پروفایل کاری شما منتقل شود.

دسترسی به این حالت به این صورت بود که اگر بر روی نوار بالایی به سمت پایین سوایپ می‌کردید، می‌توانستید ایکون ادیت را مشاهده کنید. اگر بر این آیکون ضربه می‌زدید، دکمه work profile را مشاهده می‌کردید.

با این همه در نسخه‌های قبلی رابط کاربری بعد از ارائه این قابلیت گوگل متوجه عدم کارایی حالت کاری در شیائومی شد و شیائومی هم این قابلیت را از نرم افزار خود حذف کرد. به محض اینکه اطلاعات جدیدی از این قابلیت دریافت کنیم آن را ارائه خواهیم داد، ولی در نظر داشته باشید که در گوشی های شیائومی قابلیت دیگری با عملکرد مشابه دارد که در مقاله‌ای دیگر به حالت شرکتی شیائومی پرداختیم.

اعلام تماس با فلاش از دیگر ترفند شیائومی

برای فعال کردن این ترفند شیائومی طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. برنامه ها را انتخاب کنید.
 3. روی تنظیمات برنامه های سیستم بزنید.
 4. تنظیمات تماس را انتخاب کنید.
 5. روی تنظیمات تماس دریافتی بزنید.
 6. فلش زدن در حال زنگ خوردن را روشن کنید.

امکانات گوشی شیائومی

تبدیل گوشی شیائومی به کنترل

همان طور که می‌دانید می‌توان گوشی های شیائومی که به مادون قرمز مجهزند را به عنوان کنترل دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کرد. برای استفاده از این قابلیت کافیست:

 • پوشه‌ی ابزارها در منوی گوشی را باز کنید
 • و کنترل mi را انتخاب کنید.
 • روی افزودن کنترل از راه دور بزنید و نوع و پس از آن مدل دستگاهتان را انتخاب کنید.

  تلویزیون شیائومی Q1E

قابلیت دسترسی در گوشی شیائومی

نصب دو نسخه از یک اپلیکیشن

یا کمک این ترفند شیائومی نصب دو واتساپ در یک گوشی و یا به طور کلی دو نسخه از یک اپلیکیشن در یک دستگاه به سادگی امکان‌پذیرست.

این مورد را می‌توانید در قسمت برنامه ها تنظیم کنید. ۱۹کالا در مقاله‌ای جداگانه به طور کامل به این پرداخته است که نصب دو برنامه در یک گوشی چگونه است. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم به مقاله مرتبط مراجعه کنید.

افزایش سرعت انیمیشن‌های دستگاه

گوشی‌های میان‌رده شیائومی معمولاً از تراشه‌ی اسنپدراگون استفاده می‌کنند و پرچمداران این برند هم مجهز به چیپست‌های تراز اول کوالکام هستند. این تراشه‌ها از نظر سرعت و قدرت چیزی کم ندارند، اما با این وجود می‌توانید با افزایش سرعت انیمیشن‌ها، سرعت گوشی را نیز افزایش دهید. برای انجام این کار:

 • به بخش About Phone در تنظیمات بروید و چند بار روی نسخه MIUI ضربه بزنید تا گزینه‌های توسعه دهنده فعال شود.
 • سپس به لیست گزینه‌های توسعه دهنده (Developer Options) بروید
 • و منوی Window animation را ببینید. روی آن ضربه بزنید.
 • سه گزینه Window Animation Scale ،Transition Animation Scale و Animator Duration Scale که به صورت پیش فرض روی ۱x تنظیم شده‌اند را به ۰٫۵x تغییر دهید.

با این کار زمان اجرای انیمیشن‌ها را به نصف کاهش می‌دهید و به تبع افزایش سرعت عملکرد گوشی شیائومی را احساس خواهید کرد.

غیر‌فعال کردن تبلیغات مزاحم

تبلیغات می‌تواند برای بسیاری از ما آزاردهنده باشد، اما یکی از ویژگی های گوشی شیائومی اینست که می‌توانید آنها را غیرفعال کنید. برای اجرای این قابلیت گوشی شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید.

 • وارد تنظیمات شوید.
 • به گذارواژه و امنیت بروید.
 • اجازه دادن و ابطال را انتخاب کنید.
 • بعد، msa را در لیست پیدا کنید و سپس بر روی دکمه کنار آن کلیک کنید.
 • در مرحله بعد، ۱۰ ثانیه صبر کنید و سپس روی ابطال ضربه بزنید.

ترفند های شیائومی برای غیر‌فعال کردن تبلیغات مزاحم خواهید دید که ابطال مجوز برای msa باعث کاهش چشمگیر تبلیغات در گوشی شما خواهد شد. اکنون که تبلیغات گسترده‌ای در سیستم تنظیم شده، وقت آن رسیده که شناسه تبلیغات را نیز غیرفعال کنید. غیرفعال کردن این مورد باعث می‌شود شیائومی از حجم زیاد تبلیغات در گوشی جلوگیری کند. برای این کار وارد تنظیمات شوید و به گذرواژه و امنیت و پس از آن حریم خصوصی بروید و ثبت‌نام برنامه تجربه کاربر را غیرفعال کنید.

قابلیت های گوشی شیائومی برای ابطال مجوز برای msa

ترفندهای امنیتی

در ادامه چند مورد از امکانات گوشی شیائومی برای امنیت بیشتر و خصوصی‌ نگه داشتن فضای گوشی کاربرد دارند را معرفی می‌کنیم. در این قسمت جا دارد به ترفند بازکردن قفل گوشی شیائومی نیز اشاره کنیم که در مقاله‌ای جداگانه به آن پرداختیم و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به آن مراجعه کنید.

FIND YOUR PHONE یکی از ترفند های شیائومی

از دیگر قابلیت‌های مخفی شیائومی Find Your Phone است که به وسیله‌ی آن می‌توانید گوشیتان را در صورت گم یا دزدیده شدن پیدا کنید و با توجه به این موضوع یکی از اولین مواردیست که باید بررسی کنید. برای استفاده از این مورد مسیر زیر را طی کنید.

ترفندهای گوشی شیائومی نوت ۹

 • به قسمت تنظیمات بروید.
 • پس از آن حساب کاربری Mi بروید.
 • روی فضای ابری شیائومی ضربه بزنید.
 • یافتن دستگاه را انتخاب کنید.
 • تاگل کنار گزینه یافتن دستگاه بزنید تا روشن شود.

شخصی سازی گوشی شیائومی

دفعه بعد که گوشی خود را سایلنت کردید و نمی‌دانید کجاست می‌توانید از رایانه خود به وب سایت Mi Cloud رفته و به همان حساب Mi وارد شوید و دستگاه ثبت شده خود را پیدا کنید.

ترفند گوشی شیائومی برای قفل برنامه ها

در گوشی‌های شیائومی برای فقل کردن برنامه‌ها نیازی به یک اپلیکیشن شخص ثالث نیست و با کمک قابلیت‌هایی که در این گوشی‌ها در دسترس است می‌توانید برنامه‌ها را قفل کنید. برای اینکار می‌توانید طبق مسیر فوق عمل کنید:

 • وارد تنظیمات شوید.
 • برنامه‌ها را انتخاب کنید.
 • روی قفل برنامه بزنید.
 • رمز عبور یا الگو مورد نظرتان را وارد کنید.
 • اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهید فقل کنید را علامت بزنید.

پنهان کردن یک یا چند فایل در گوشی شیائومی

یک قابلیت گوشی شیائومی به شما کمک می‌کند بدون اینکه نیاز به نصب یک برنامه ثانویه داشته باشید بتوانید فایل‌هایتان را مخفی کنید. برای این کار کافیست طبق دستور فوق عمل کنید.

 • در برنامه ی فایل منیجر هر فایل و یا پوشه‌ای که می‌خواهید مخفی کنید را انتخاب کنید.
 • روی گزینه‌ی بیشتر بزنید.
 • روی اختصاصی کردن بزنید.
 • گزینه‌ی اختصاصی کردن را انتخاب کنید تا فایل مخفی شود.

قابلیت های شیائومی

نمایش اطلاعات شخصی روی صفحه قفل

یکی از ترفند های شیائومی اینست که شما می‌توانید روی صفحه قفل گوشیتان هر عبارتی که دوست داشتید را بنویسید. مثلاٌ نوشتن نام و نام خانوادگی باعث می‌شود که اگر گوشیتان در یک محیط آشنا گم بشود، یابنده بتواند آن را سریع به شما تحویل دهد. برای بکارگرفتن این قابلیت شیائومی طبق مسیر فوق عمل کنید:

 • وارد تنظیمات شوید.
 • نمایشگر همییشه روشن و قفل صفحه را انتخاب کنید.
 • روی قالب ساعت صفحه قفل بزنید.
 • گزینه‌ی قفل شدن اطلاعات مالک صفحه را انتخاب کنید.
 • نمایش امضا روی صفحه قفل را روشن کنید و در کادر آن هر عبارت و یا اطلاعاتی که دوست داشتید روی صفحه قفل نمایش داده شود را بنویسید.

قابلیت گوشی شیائومی

ساخت یک فضای کاربری دیگر در گوشی شیائومی

یکی دیگر از قابلیت های شیائومی اینست که به شما اجازه می‌دهد یک حساب کاربری دیگر درون گوشیتان داشته باشید و برای مواردی مثل حساب مربوط به کار و یا فضایی برای استفاده‌ی کودکتان آن را تنظیم کنید. ۱۹کالا در یک مقاله‌ی جداگانه به این ترفند در گوشی‌های شیائومی نیز پرداخته و اگر شما هم تمایل دارید آن را بکار ببرید، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ی فضای دوم گوشی شیائومی مراجعه کنید.

  قیمت احتمالی شیائومی 12T و 12T پرو پیش از رونمایی فاش شد

امکانات مخفی شیائومی

در ادامه به چند مورد از ترفندهای گوشی شیائومی می‌پردازیم که تا اندازه‌ای مخفی هستند و ممکن است از آنها غافل شوید.

قابلیت های ویژه ماشین حساب

تقریباً همه‌ی گوشی‌ها یک ماشین حساب ساده و مهندسی دارند که برای محاسبات بکار می‌آید، اما برنامه پیش‌فرض ماشین حساب شیائومی فقط یک ماشین حساب معمولی نیست و می‌تواند موارد متفاوتی را برایتان محاسبه کند.

در گوشی شیائومی این اپلیکیشن قابلیت محاسبه‌ی مواردی چون شاخص توده بدن، سن، تاریخ، میزان تخفیف و … را دارد و همچنین می‌تواند تبدیل واحدهای مربوط به حجم، مساحت، طول، دما و … را انجام دهد.

این ماشین حساب یک قسمت مالی هم دارد که می‌تواند تبدیل ارز انجام دهد و شاخص های وام و سرمایه گذاری و gst را محاسبه کند.

ویژگی های گوشی شیائومی

مرتب کردن فضای گوشی شیائومی

شخصی سازی گوشی شیائومی تا اندازه‌ی زیادی امکان‌پذیرست و می‌توانید فضای آنها را دقیقاً مطابق میل و سلیقه‌ی شخصیتان مرتب کنید. مثلاً با تغییر فونت گوشی شیائومی فضای موبایلتان به کل تغییر می‌کند. شما حتی می‌توانید چیدمان برنامه های گوشی شیائومی را تنها با یک حرکت مرتب کنید. برای اینکار کافیست یک لمس طولانی روی صفحه اصلی شیائومی داشته باشید، وقتی پیغام«دستگاهتان را تکان داده تا جاهای خالی با ایکون ها پر شود» به نمایش درآید.

ترفند های گوشی شیائومی برای مرتب کردن فضای گوشی شیائومی

سپس همان‌طور که این پیغام به شما می‌گوید، دستگاهتان را تکان دهید تا ایکون ها مرتب شوند.

اخیراً در نسخه جدید این رابط کاربری شما شاهد گزینه های سفارشی سازی بیشتری هستید که می‌توان به عنوان ترفندهای گوشی شیائومی در نظر گرفت و برای سفارشی سازی منو و نمایشگر از آنها بهره برد.

برنامه های شیائومی بلااستفاده را حذف کنید.

یکی از راه هایی که به وسیله‌ی آن می‌توانیم از گوشیمان ساده تر استفاده کنیم و همچنین فضای مرتب‌تری در اختیارمان باشد و نیازی نباشد که بین برنامه‌های متنوع به دنبال اپلیکیشنی که به آن نیاز داریم بگردیم، اینست که برنامه‌هایی که از انها استفاده نمی‌کنیم را حذف کنیم.

در واقع گوشی‌های شیائومی با چندین برنامه از پیش نصب شده و ناخواسته ارائه می‌شود. داشتن یک سری برنامه که هرگز استفاده نمی‌کنید حافظه گوشی شما را اشغال می‌کند و واقعاً هم آزاردهنده است. با این وجود می‌توانید برخی از آنها را حذف یا غیرفعال کنید. برای دسترسی به کارت حافظه در شیائومی وارد تنظیمات شوید مسیر زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات شوید.
 • برنامه‌ها را انتخاب کنید.
 • مدیریت برنامه‌ها را انتخاب کنید.
 • روی برنامه‌ی مورد نظرتان بزنید.
 • گزینه حذف را بزنید.
 • گزینه تایید را بزنید تا برنامه پاک شود.

ترفندهای گوشی شیائومی برای دسترسی به کارت حافظه در شیائومی

علاوه بر موارد گفته شده در گزینه «دولوپر آپشن» نیز می‌توانید برخی از قابلیت‌های مخفی شیائومی را پیدا کنید که با اطلاع از عملکرد هر یک می‌توانید آنها را فعال کنید و عملکرد گوشیتان را بهبود ببخشید، برای مثال همه شما ممکن است با این سوال مواجه شوید که راه‌حل رفع مشکل کند شدن گوشی شیائومی چیست؟ در مطلبی به همین نام به گزینه‌های موجود در Developer Option پرداخته شده که می‌توانید از آنها بهره ببرید تا سرعت گوشی خود را افزایش دهید.

جمع بندی

در این مطلب به ترفند های موبایل شیائومی اشاره شد. با کمک این ترفند‌های گوشی شیائومی ظاهر گوشی خود را عوض کنید، سرعت آن را ارتقاء دهید و از کار کردن با گوشی شیائومی‌تان بیشتر لذت ببرید. همچنین برای رفع مشکلات گوشی‌های شیائومی نیز می‌توانید مقاله رفع مشکلات گوشی شیائومی را مطالعه کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، این تغییرات جزئی، تجربه کاربری شما را چندین برابر بهبود می‌دهد. نظر شما در مورد ویژگی های جالب گوشی های شیائومی چیست؟ آیا ترفند‌های شیائومی دیگری را امتحان کرده‌اید؟ تجربیات کاربری و نظرات خود را با دوستانتان در ۱۹کالا به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

سوالات متداول

چه ترفندهایی برای کاربری راحت تر گوشی شیائومی و جلوه ی نرم افزاری زیباتر آن وجود دارد؟

✔️ برای بهبود تجربه ی کاربری گوشی شیائومی راهکارهایی به کاربران پیشنهاد می شود که کارآیی بالایی دارند. برخی از این ترفندها شامل افزایش سرعت انیمیشن دستگاه برای افزایش عملکرد آن، فعال کردن حرکات ناوبری و … می شود که برای آگاهی از همه ی آنها به مقاله مراجعه فرمایید.

چگونه تبلیغات آزاردهنده را در گوشی شیائومی غیرفعال کنیم؟

✔️ برای حذف تبلیغات آزاردهنده در گوشی شیائومی راهکارهایی در نظر گرفته شده است. برای این موردکافیست وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شده و به قسمت Additional Settings و سپس Authorization and revocation بروید. ادامه‌ی این ترفند را در مقاله دنبال کنید.

اگر کاربر گوشی شیائومی خود را گم کند چه راهکاری برای پیدا کردن آن وجود دارد؟

✔️ قابلیت Find Your Phone یکی از ویژگی های کاربردی شیائومیست که به شما کمک می کند در صورت گم شدن گوشی آن را پیدا کنید؛ برای این مورد کافیست به حساب شیائومی خود وارد شوید وآن را فعال کنید تا لوکیشن گوشی از طریق نقشه به شما نشان داده شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مراجعه کنید.

چگونه چیدمان صفحه اصلی را باز کنیم شیائومی چه ترفندی برای مرتب کردن ایکون‌ها دارد؟

تنها با یک حرکت گوشی شیائومی می‌توان چیدمان ایکون ها در صفحه اصلی را مرتب کرد. روش استفاده از این ترفند در مقاله توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید