شیائومی به‌زودی از چهار تبلت جدید از جمله رقیب احتمالی گلکسی تب S8‌ اولترا رونمایی می‌کند

شیائومی پد ۵ و پد ۵ پرو حدود یک سال پیش رونمایی شدند. اکنون به‌نظر می‌رسد شیائومی قصد دارد در آینده‌ای نزدیک جانشینانی را برای تبلت‌ها بیاورد و خط تولید را حتی بیشتر گسترش دهد. طبق اطلاعات منتشرشده در Digital Chat Station، شیائومی برای معرفی چهار تبلت جدید در سال جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است. این تبلت‌ها در چهار اندازه‌ی ۱۰٫۴ اینچ، ۱۱ اینچ، ۱۲٫۶ اینچ و ۱۴ اینچ عرضه خواهند شد. مدل ۱۱ اینچی ظاهراً شیائومی پد ۶ معمولی خواهد بود؛ زیرا نسل قبل، پد ۵ نیز به همین اندازه است.

باوجوداین، سه مدل دیگر کارآمدتر هستند. Digital Chat Station ادعا می‌کند که قیمت یکی از تبلت‌ها به‌طور مستقیم با اندازه ارتباط دارد. به‌این‌ترتیب، می‌توان تبلت ۱۲٫۶ اینچی را شیائومی پد ۶ پرو فرض کرد. اطلاعات قبلی نشان دادند که تراشه‌ی Snapdragon 870 و Snapdragon 888 در تبلت‌های آینده شیائومی استفاده می‌شوند و احتمالاً پد ۶ شیائومی ۱۱ اینچی از Snapdragon 860 روی پد ۵ به Snapdragon 870 ارتقا پیدا می‌کند. تبلت ۱۲٫۶ اینچی احتمالاً به Snapdragon 888 مجهز می‌شود که یک پله بالاتر از Snapdragon 870 شیائومی پد ۵ پرو خواهد بود.

به نظر می‌رسد تبلت ۱۴ اینچی پرچم‌دار سری مذکور باشد و احتمالاً رقیب گلکسی تب اس ۸ اولترا سامسونگ خواهد بود. منطق حکم می‌کند بدترین تراشه‌ای که می‌تواند از آن بهره ببرد، Snapdragon 888 خواهد بود و این احتمال وجود دارد که شیائومی با Snapdragon 8 Gen 1 یا حتی Snapdragon 8+ Gen 1 به کار خود ادامه دهد. هر چند درحال‌حاضر هیچ‌یک از این موارد تأیید نشده است.

مقاله‌ی مرتبط:

در آخر، مدل ۱۰٫۴ اینچی ارزان‌ترین مدل در میان سری تبلت‌های جدید شیائومی خواهد بود و احتمالاً با نام تجاری ردمی به فروش خواهد رسید. هفته‌ها پیش شایعاتی مبنی بر وجود تبلت‌هایی مجهز به تراشه‌ی مدیاتک برای Realme Pad X و OPPO Pad Air منتشر شد و این احتمال وجود درد که تبلت ۱۰٫۴ اینچی نیز به این تراشه مجهز شود.

  راهنمای خرید تلویزیون شیائومی + آشنایی با ویژگیهای تلویزیون اولد شفاف شیائومی از نگاه نزدیکتر