طراحی حاشیه‌های سری شیائومی 13 احتمالاً مانند گلکسی S22 خواهد بود

پس از اینکه سری Xiaomi 12S هفته گذشته‌ی گذشته در چین عرضه شد، ظاهراً نام گوشی‌های پرچم‌دار بعدی این شرکت سری ۱۳ شیائومی باشند و اطلاعات مربوط به آن‌ها اکنون بسیار زودتر از رونمایی آغاز شده است.

به‌گزارش notebookcheck، سری ۱۳ شیائومی به تراشه‌ی پرچم‌دار نسل بعدی کوالکام، یعنی Snapdragon 8 Gen 2 مجهز خواهد شد. کوالکام اخیراً کنفرانس فناوری اسنپدراگون آینده خود را برای اواسط نوامبر برنامه‌ریزی کرده که پیش‌بینی می‌شود در این رویداد از Snapdragon 8 Gen 2 پرده‌برداری شود.

شیائومی ارتباط خوبی با کوالکام دارد و در مجموع یکی از اولین تولید‌کننده‌هایی محسوب می‌شود که از تراشه‌ی جدید پرچمداران کوالکام استفاده کرده است. این روند شاید با معرفی سری Xiaomi 13 و Snapdragon 8 Gen 2 ادامه پیدا کرد و جای تعجب هم نیست که ببینیم گوشی‌های پرچم‌دار کمی پس از معرفی Snapdragon 8 Gen 2 در چین عرضه شوند.

این موارد، اطلاعات مربوط به ماه مه را تأیید می‌کند که گفته شده بود سری Xiaomi 13 زودتر از حد معمول رونمایی می‌شود. نسل‌های قبلی اواخر دسامبر معرفی شدند. با این تفاسیر، رویداد معرفی در اوایل ماه دسامبر برای سری Xiaomi 13 دور از انتظار نخواهد بود.

به‌گفته‌ی افشاگر خو‌ش‌نام Ice Universe، سری ۱۳ شیائومی حاشیه‌هایی با اندازه‌ی یکسان در تمام جهات به سبک سری گلکسی S22 سامسونگ خواهند داشت. پیش‌بینی می‌شود این گوشی‌ها به صفحه‌نمایش AMOLED، وضوح +QHD با نرخ نوسازی (رفرش‌ریت) ۱۲۰ هرتز ، مانند سری‌های Mi 11 و Xiaomi 12 و Xiaomi 12S مجهز شوند. به گفته‌ی شرکت، شیائومی ۱۳ با نام رمز «Nuwa» و شیائومی ۱۳ پرو با نام «Fuxi» شناخته می‌شود.

مقاله‌ی مرتبط:

افزون‌براین، طبق شایعات، شیائومی ۱۳ و ۱۳ پرو دارای دوربین لایکا، صدای استریو و مقاومت دربرابر آب خواهند بود. بعد از شیائومی ۱۳، سری گلکسی اس ۲۳ سامسونگ و چندین گوشی هوشمند رده‌بالای دیگر از تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 2 استفاده خواهند کرد.

  احتمال غیرفعال شدن گوشی‌های شیائومی در ایران + ویدئو