بهترین تلویزیون مناسب بازی و گیم

آیا تلویزیون های مخصوص بازی یا گیم می شناسید؟ تقریبا تمامی گیمرها در هنگام بازی به یک تصویر باکیفیت و بدون دردسر علاقه زیادی دارند. حس و حال بازی کردن با دستگاهی که تصاویر آن با کیفیت بالایی ارائه می شود، بسیار واقعی و جذاب‌ تر از صفحه نمایش‌ هایی است که کیفیت واضحی ندارند. تلویزیون های مخصوص بازی باید دارای ویژگی‌هایی باشند که رضایت کاربر را به دنبال داشته باشند. در این مقاله از آی پی امداد به بررسی نکات انتخاب تلویزیون گیمینگ برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

عوامل مهم در انتخاب تلویزیون گیمینگ

عوامل مختلفی برای انتخاب تلویزیون های مخصوص بازی یا گیم تاثیر دارند. به طور مثال نرخ تازه سازی تصاویر باید بسیار بالا باشد. در بازی هایی که سرعتی هستند، اگر نرخ تازه سازی تصاویر پایین باشد، کاربر در هنگام بازی با مشکل سایه انداختن تصاویر مواجه می‌شود. عوامل دیگری مانند کیفیت رنگ، اتصالات، حالت بازی، اندازه صفحه نمایش و کیفیت صدا تاثیر بسزایی دارند که در ادامه آنها را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کیفیت رنگ در تلویزیون‌های گیمیری به چه صورت است؟

تلویزیون های مخصوص گیمینگ باید دارای کیفیت رنگ بالایی باشند. عوامل مختلفی مانند کنتراست و نمایش طیف وسیع رنگ‎ ها تاثیر بسیار زیادی در ارائه تصاویر واقعی دارد. تقریبا تمامی تلویزیون‌ها از سال 2018 به بعد داری قابلیت HDR10 می‌باشند که این قابلیت طیف وسیعی از رنگ‌ها را در تلویزیون را ارائه می‌دهد.

  تنظیمات کیبورد گوشی شیائومی و برگرداندن صفحه کلید به حالت اولیه
کیفیت رنگ در تلویزیون‌های گیمیری

اتصالات در تلویزیون‌های گیمینگ باید چگونه باشد؟

اتصال اکثر کنسول‌های بازی از طریق ورودی‌های HDMI انجام می‌شود، البته نا گفته نماند که بیشتر تلویزیون‌های جدید دارای این درگاه می‌باشند. البته در برخی از دستگاه‌ها نیاز به HDMI 2.0 است که در هنگام خرید بهتر تلویزیون مناسب گیم را انتخاب کنید که این درگاه را نیز داشته باشد.

اتصالات در تلویزیون‌های گیمینگ باید چگونه باشد؟

حالت بازی در تلویزیون گیمینگ چه تاثیری دارد؟

در تلویزیون‌های هوشمند و تلویزیون های مخصوص بازی یا گیمینگ قابلیت‌ها و تنظیمات پیش فرضی برای سیستم گیمینگ قرار داده‌اند. در حالت پیش فرض بازی کیفیت تصاور و صدا و همچنین قابلیت‌های دیگر با کیفیت بسیار بالاتری ارائه می‌شوند. طبق نظرسنجی‌ها و آمار کاربران در هنگام بازی با این قابلیت رضایت بالاتری داشته‌اند.

حالت بازی در تلویزیون گیمینگ چه تاثیری دارد؟

اندازه صفحه نمایش و کیفیت صدا در تلویزیون‌های گیمینگ

برای انتخاب اندازه مناسب صفحه نمایش تلویزیون گیمینگ شما ابتدا باید فاصله خود با صفحه را استاندارد انتخاب کنید. در یک حالت کلی و پیش فرض فاصله کاربر با صفحه حدود 1.5 برابر اندازه صفحه تلویزیون باشد. علاوه بر کیفیت تصویر، کیفیت صدا نیز تا حد زیادی در ارائه یک بازی هیجان انگیز و نزدیک به واقعیت تاثیر گذار است. امروزه بیشتر گیمرها یک سیستم صوتی جداگانه علاوه بر صدای واضح و پیش فرض تلویزیون استفاده می کنند، که در هنگام بازی بسیار هیجان انگیزتر است.

  تلویزیون شیائومی TV F2
اندازه صفحه نمایش و کیفیت صدا در تلویزیون های مخصوص بازی یا گیم

بهترین تلویزیون‌های 4k HDR مناسب گیمینگ

در حال حاضر برندهای زیادی در جهان تلویزیون‌ هایی با قابلیت گیمینگ می‌سازند که هرکدام ویژگی‌ خاص خود را دارند و باعث شده طرفدارانی در سراسر جهان داشته باشند. تلویزیونی که دارای تمام قابلیت‌های فوق العاده مناسب گیمینگ باشد، طبیعتا قیمت بالایی نیز دارد. به طوری کلی محبوبترین تلویزیون های مخصوص بازی یا گیم موارد ذیل را می‌توان نام برد:

  • تلویزیون سامسونگ Q60T، تلویزیون ال جی NANO90، تلویزیون سونی X9500G، تلویزیون سامسونگ TU8500، تلویزیون سونی X9500H و نمونه‌هایی دیگر که در بازار موجود هستند.
بهترین تلویزیون‌های 4k HDR مناسب گیمینگ

البته هر کدام از آنها ویژگی منحصر به فرد خود را دارند که بسته به علاقه شما، می توانید آنها را انتخاب نمایید.

تلویزیون LED برای بازی بهتر است یا OLED؟

هر کدام از این نمایشگرهای تلویزیون های مخصوص بازی یا گیم معایب و مزایای خاص خود را دارند. به طور مثال صفحه های OLED نسبت به LCD معمولی بیشتر در معرض سوختن هستند. در برخی از تلویزیون‌های OLED نیز مسئله تاری در تصویر رخ می دهد. گرچه تلویزیون‌های OLED کیفیت بالایی دارند، اما این مدل تلویزیون‎ ها نیز معایبی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید