اخبار

تفاوت تلویزیون Oled و تلویزیون عادی

این روزها بسیاری از مردم به ویژگی تلویزیون‌های منحنی علاقه دارند. اما چه امکاناتی سبب محبوبیت این نوع تلویزیون‌ها نسبت به مدل‌های دیگر شده‌ است؟ تلویزیون‌های منحنی و هوشمند قابلیت‌های گسترده‌ای دارند. به طور مثال این دستگاه‌ ها تنها برای تماشای فیلم و سریال نیستند، با این تلوزیون‌ها می‌توان کارهای زیادی انجام داد. در ادامه با بررسی امکانات تلویزیون‌های منحنی به مزایا و معایب این دستگاه‌ها بیشتر بپردازیم. با آی پی امداد همراه باشید.

معرفی تلویزیون های منحنی و ویژگی های آن

یکی از جدیدترین انواع صفحه نمایش هایی که برای تولید و عرضه تلویزیون های مختلف به کار رفته است، صفحه نمایش منحنی تلویزیون می باشد. تلویزیون های منحنی معمولا دارای ابعاد بزرگی در حدود 80 اینچ هستند و زاویه دیدی که برای کاربران ایجاد می کنند، بیشتر از زاویه دید تلویزیون های تخت است. این تلویزیون ها به گونه ساخته شده است که زاویه انحنای آنها به سمت بیرون بوده و به هر اندازه که از تلویزیون خود فاصله بگیرید، خمیدگی صفحه تلویزیون کمتر نشان داده می شود.

در واقع شما تنها زمانی می توانید به ویژگی تلویزیون‌های منحنی پی ببرید که در فاصله کمی از این تلویزیون نشسته باشید. به طور کلی شفافیت و کیفیت تصاویر در این تلویزیون بسیار بالا می باشدو به همین دلیل رضایت مصرف کنندگان زیادی را به خود جلب کرده است.

بررسی مزایای تلویزیون‌های منحنی

  بررسی تلویزیون های سامسونگ جدید و تکنولوژی های مناسب گیم

تلویزیون‌های هوشمند و منحنی قابلیت‌های زیادی دارند. ویژگی‌های زیادی که در این تلویزیون‌های منحنی تعبیه شده است، سبب گردیده تا طرفداران زیادی از سرار دنیا داشته باشند. همچنین تلویزیون‌های منحنی یک ویژگی منحصر به فرد دارند و آن هم صفحه خمیده آن‌ها است. صفحات منحنی و خمیده زاویه دیده بسیار بهتری نسبت به صفحات تخت دارند. البته منحصر به فرد بودن این تلویزیون‌ها تنها به زاویه دید خوبه آنها تمام نمی‌شود. در ادامه با مزایای تلویزیون‌های منحنی بیشتر آشنا خواهید شد.

تمرکز بالاتر با تلویزیون منحنی

شکل خمیده صفحه تلویزیون‌های منحنی باعث می‌گردد تا یک زاویه دید بسیار مناسب و نزدیک به واقعی برای مخاطب ایجاد گردد. تصاویر در تلویزیون‌های منحنی و خمیده به گونه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند که مخاطب احساس می‌کند تصاویر او را احاطه کرده‌اند. همچنین این ویژگی باعث می‌شود که کاربر احساس کند تصاویر به او نزدیک می‌شوند. به همین دلیل در هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود، تصاویر را کمی عمیق‌تر مشاهده می‌کند که به واقعیت نزدیک‌تر است. در تلویزیون‌های منحنی تصاویر شبیه به 3 بعدی نمایش داده می‌شوند، حتی اگر فیلم شما 3 بعدی نباشد.

تمرکز بالاتر با تلویزیون منحنی

مشاهده یکنواخت تصاویر در صفحه نمایش منحنی

یکی از مهمترین ویژگی تلویزیون‌های منحنی آن است که چشم ما تماشای تصاویر در صفحات خمیده و منحنی را بهتر می‌تواند ببیند و دنبال کند. به همین دلیل در هنگام تماشای برنامه‌های مورد علاقه در تلویزیون‌های منحنی، تصاویر را به صورت یکنواخت می‌بینیم.

  آموزش ریست فکتوری شیائومی با ۳ روش کاربردی
مشاهده یکنواخت تصاویر در صفحه نمایش منحنی

آشنایی با معایب تلویزیون‌های منحنی

هر وسیله‌ جدیدی که ساخته می‌شود، دارای مزایا و معایبی است. تلویزیون‌های منحنی نیز از این محصولات مستثنی نیستند. البته تمامی محصولات با گذر زمان معایب آن‌ها رفع شده و مزایای بیشتری به آن‌ها افزوده می‌شود. تلویزیون‌های منحنی همانگونه که دارای مزایا هستند، معایبی نیز دارند. البته مزایای تلویزیون‌های منحنی هوشمند آنقدر زیاد است که معایب اندک آن به چشم نمی‌آیند. اما به طور کلی به شایع‌ترین معایب تلویزیون‌های منحنی در ادامه بیشتر پرداخته‌ایم که به شرح زیر می‌باشند.

انعکاس نور در تلویزیون‌های منحنی

یکی از معایبی که در بیشتر تلویزیون‌های منحنی دیده می شود، انعکاس نور در آن ها بوده است. اگر نور و یا هر چیز درخشان، به صورت مستقیم در رو به روی تلویزیون شما باشد، انعکاس آن در صفحه دیده می‌شود. انعکاس نور در صفحه خمیده تلویزیون به صورت خطی منحنی و یا کشیده دیده می‌شود. بنابراین اگر قصد استفاده از تلویزیون‌های منحنی را دارید، باید در نورپردازی اتاق خود تغییرات کوچکی اعمال کنید تا نور لامپ در تلویزیون منعکس نگردد.

انعکاس نور در تلویزیون‌های منحنی

زاویه دید محدودتر تلویزیون منحنی نسبت به تخت

زوایده دید در ویژگی تلویزیون‌های منحنی هم مزیت به شمار می‌رود و هم یک عیب. اما از چه نظر زاویه دید تلویزیون منحنی همزمان یک مزیت و یک عیب به شمار می‌رود؟ اگر در روبه رو و یا در زاویه استاندارند (حدودا زوایه 35 درجه) تلویزیون نشسته باشید، تصاویر را نزدیک به واقعیت می‌بینید که این موضوع یک مزیت مهم  به شمار می‌رود. اما مخاطبی که زاویه آن نسبت به تلویزیون از حالت استاندارد بیشتر شده ( زاویه بیشتر از 35 درجه) تصاویر برای او غیر قابل مشاهده خواهد شد. هرچه زاویه بیشتر گردد، تصاویر برای مخاطب غیر قابل رویت‌تر خواهند شد.

  راهنما خرید لوازم خانگی ال جی
زاویه دید محدودتر تلویزیون منحنی نسبت به تخت

توجه داشته باشید تا زمانی که مخاطب در زوایه استاندارد تماشای صفحه قرار دارد، تصاویر را با وضوح و کیفیت بالایی خواهد دید. مشکل دیدن تصاویر تنها برای کاربرانی رخ می‌دهد که از زوایه دید استاندارد خارج شده‌اند که این امری طبیعی است. در برخی از تلویزیون‌های تخت نیز ممکن از چنین حالتی رخ دهد و کاربر صفحه‌ای تیره مشاهده کند.

نتیجه گیری از ویژگی تلویزیون‌های منحنی

در این مطلب به بررسی ویژگی و مزایا و معایب تلویزیون‌های منحنی پرداختیم. امروزه تلویزیون های منحنی نسبت به نمونه‌ های دیگر بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفته است و هر فرد با توجه به توقعاتی که از یک تلویزیون دارد، تلویزیون منحنی مورد نظر خود را خریداری می‌کند. آی پی امداد یکی از شرکت‌ های معتبری است که تعمیرات تلویزیون را انجام می ‌دهد. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، می‌ توانید برای تعمیرات آن به این مجموعه مراجعه کنید. تیم آی پی امداد با استفاده از قطعات اورجینال و دستگاه ‌های پیشرفته تعمیر تلویزیون را با کیفیت بالایی انجام می ‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا