تکنولوژی

اختراعاتی که دنیا را متحول کرد (عکس)

کشفیاتی که جهان را دگرگون کرد

با جلو رفتن زمان و تغییرات این قرن با قرن گذشته شاهد تغییرات اعجاب انگيز اي در کره زمین توسط انسانها هستیم ؛ اتومبیل ها و اختراعاتی کـه هرروز قویتر و سریعتر از دیروز دارند دنیا را جای بهتری می کنند ؛ در اینبخش با تالاب همراه باشید بـه این اختراعات می پردازیم. اخبار شیائومی

اینترنت اختراعی که دنیا را متحول کرد

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندچند سال پیش کـه اینترنت آمد کسی فکر نمیکرد کـه بشود وقتی بـه اسانی روی مبل خانه‌ات نشسته‌اي با ان سوی دنیا ارتباط داشته باشی.

اینترنت از ان اختراعاتی اسـت کـه خیلی رویایی بـه نظر می‌آمد اما خوشبختانه با آمدنش دنیا را برای همیشه تغییر داده اسـت. بررسی گوشی شیائومی

دوربین عکاسی

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادنددوربین یکی از بهترین اتفاقات این دنیاست، چرا کـه هیچ کس آن قدر حافظه‌ي خوبی ندارد تا جزئیات خیلی کوچک هم یادش بماند. بـه لطف دوربین‌ها، میشود یک لحظه را برای سال ها ابدی کرد.

چرخ

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندشاید فکر کنید چرخ آنقدرها اختراعی کـه دنیا را تکان بدهد نبوده، اما عصر هجر را بـه یاد بیاورید کـه مردم بـه صورت دستی اشیاء سنگین‌شان را جابه جا میکردند.

یا تا بـه حال فکر کرده اید کـه مثلاً اهرام چطور ساخته شده‌اند؟ مسلما چرخ‌ها نقش حیاتی‌اي در ساخت بناها داشته‌اند. به جز این چرخ‌ها نقطه‌ي آغازی برای اختراع وسیله‌هاي‌ نقلیه‌ي گوناگون نیز بوده‌اند.

تلفن های همراه

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندتلفن‌ها بـه طور کلی اختراعات بزرگی هستند چون باعث شدند با یک دستگاه و یک مقدار سیم بشود با هرکجایی کـه میخواهیم ارتباط برقرار کنیم و چون دنیا همین طور روبه پیشرفت میرود گوشی‌هاي‌ موبایل کار را برای ما راحت‌تر کردند.

  سریع ترین قطار جهان رونمایی شد (عکس)

موبایل‌ها در ابتدا فقط همان کار تلفن را انجام می‌دادند اما امروزه یک ابزار کامل هستند کـه می شود با انها کارهای مهم و گوناگونی انجام داد.

یخچال ها

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادنداگر شکمو باشید حتماً قدردان تمام اختراعات مربوط بـه غذا هستید! شاید یخچال‌ها را دستکم بگیرید کـه احتمالا دلیلش این اسـت کـه شـما در عصری کـه برای غذا بـه شکار می‌رفتند و فقط چند روز میشد غذا را نگه داشت بـه دنیا نیامده‌اید.

برق

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندلازم بـه گفتن نیست کـه برق همواره در صدر اختراعات دنیا باقی خواهد ماند. البته شاید بتوان گفت برق اختراع نشد، بلکه کشف شد اما مثل چرخ و حتی حیاتی‌تر از ان؛ برق هم پایه‌ي تعداد زیادی از اختراعات دیگر اسـت.

بالگرد و هواپیما

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندبه این فکر کرده اید کـه در گذشته مردم چطور کشور گردی کرده و مسافت‌هاي‌ طولانی را می پیمودند؟ البته کـه کاری نشدنی نبود، اما روزها و ماه‌ها بـه طول می‌انجامید.

بـه لطف هواپیماها اینگونه سفرها امروزه کوتاه‌تر، راحت‌تر و جالب‌تر شده‌اند.

ماشین ها

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندماشین‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و غیره هم بـه خوبی هواپیما هستند، درست اسـت کـه سرعت‌شان یکی نیست و پرواز هم نمی کنند، اما بسیار مناسب سفر های زمینی هستند.

خودرو‌ها باعث شده‌اند تا بـه اسانی مسافت‌هاي‌ مختلفی را بپیمایید و اگر بـه ترافیک نخورید، سروقت بـه مقصد برسید!

کاغذ و قلم

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادندشاید بـه اهمیت کاغذ و خودکار توجهی نشود، اما اگر نبودند چطور می‌توانستیم علم، دانش و تاریخ را بـه نسل بعدی انتقال بدهیم.

  همه چیز درباره مهندسی کامپیوتر و گرایش های ارشد آن

البته کـه اینترنت جای خودش را دارد، اما این چیزی از اهمیت قلم و کاغذ کم نمی کند چرا کـه همان‌ گونه نتوانسته انها را محو کند.

فضای مجازی

اختراعاتی کـه دنیا را تغییر دادنداحتمالا انتظار دیدن این گزینه را در فهرست داشتید. فرقی نمی کند از چه پلتفرمی استفاده میکنید، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره اما بهترین نکته در مورد شبکه‌هاي‌ اجتماعی این اسـت کـه شـما را بـه آدم‌هاي‌ گوناگون، حتی کسانی کـه سال ها پیش می‌شناخته‌اید، متصل میکند. با تمام محاسن، اما همیشه شبکه‌هاي‌ اجتماعی مردم را از دنیای واقعی جدا کرده‌اند.

قرن 21 یک کتاب دیجیتال اسـت و همین طور کـه پیش می‌رویم هرروز ابداعات و اختراعات جدیدی وارد دنیا میشود ؛ نمی‌توان حدس زد در قرن بعدی حتی در 100 سال آینده چه ابداعات دیگری توسط بشر تولید میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا