موبایل

آموزش کامل تنظیمات تماس گوشی شیائومی (تماس ورودی، شمارگیر و…)

در مقاله تنظیمات تماس گوشی شیائومی قرارست موارد مهمی را آموزش دهیم که در این زمینه تجربه استفاده از گوشی را جذاب‌تر و بهتر می‌کنند؛ بنابراین اگر کاربر این برند هستید، در ادامه این بخش همراه ما باشید… اخبار شیائومی

تنظیمات تماس گوشی شیائومی کجاست

قبل از اینکه به موارد کاربردی تنظیمات تماس گوشی شیائومی اشاره کنیم، بهترست اول ببینیم که این بخش در کجای گوشی شیائومی قرار گرفته است. از مسیر زیر می‌توانید این تنظیمات را پیدا کنید:

 1. وارد برنامه تلفن شوید.
 2. بر روی سه نقطه بالای صفحه که سمت چپ قرار گرفته، کلیک کنید.
 3. گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. بررسی گوشی شیائومی

آموزش تنظیمات تماس گوشی شیائومی

حال که دیگر می‌دانید تنظیمات تماس گوشی شیائومی کجاست همزمان با ما در این بخش بمانید تا هر کدام از موارد زیر را که خواستید، اعمال کنید. در ضمن، اگر به دنبال دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی هستید، به مقاله مربوطه مراحعه کنید. در مورد این مشکل در آنجا به شکل جامعی صحبت شده است.

معرفی موارد جذاب تنظیمات تماس ورودی شیائومی

 • فلش زدن گوشی هنگام زنگ خوردن

یکی از قابلیت‌های جذابی که برای تنظیمات تماس ورودی شیائومی وجود دارد، همین موردست. با فعال کردن این گزینه، هر موقع که گوشیتان زنگ خورد، فلش موبایل روشن و خاموش می‌شود تا دیگر در حالت بی‌صدا بودن گوشی نیز تماس‌ها را از دست ندهید.

 1. تنظیمات تماس
 2. حساب‌های تماس
 3. تنظیمات تماس دریافتی

در این بخش از برنامه تنظیمات تماس شیائومی علاوه‌بر فلش زدن، موارد قابل‌توجه دیگری هم قرار گرفته که ممکنست آنها هم برایتان کاربردی باشد:

 • وقتی گوشی بلند می‌شود صدای زنگ ساکت شود: یکی از کارهایی که می‌توانید برای بی صدا کردن صدای زنگ انحام دهید، اینست که وقتی گوشی در حال نشان دادن تماس است، دکمه صدا را فشار دهید و آن را ساکت کنید. با این گزینه این امکان هم اضافه می‌شود تا با بلند کردن موبایلتان صدای زنگ را کم کنید.
 • در حال افزایش صدای زنگ: معمولاً وقتی گوشی زنگ می‌خورد، صدای آن یکنواخت است، اما با فعال کردن این بخش، در ابتدا صدای آن کم خواهد بود و به تدریج افزایش می‌یابد.

موقع رانندگی، خود گوشی تماس را جواب دهد

گاهی پیش می‌آید که نمی‌توانیم برای جواب دادن به تماس، گوشی خود را برداریم. برای مواقع این چنینی می‌توانید در تنظیمات تماس شیائومی این گزینه را فعال کنید تا پاسخ‌دهی خودکار انجام شود:

 1. تنظیمات تماس
 2. حساب‌های تماس
 3. تنظیمات پاسخ‌دهی خودکار

  آموزش تنظیمات حالت خواب گوشی یا Sleep Mode در سامسونگ و سایر گوشی‌ها

می‌توانید هم گزینه “فقط هدست” را انتخاب کنید، تا فقط هنگام وصل بودن به هدفون، این گزینه فعال شود. همچنین این امکان وجود دارد که برای این عمل، بازه زمانی مشخص کنید. به عنوان مثال، بعد از ۱۰ ثانیه تماس پاسخ داده شود. برای غیر فعال کردن هم دوباره این مسیر را طی کرده، اما اینبار “پاسخ‌دهی خودکار” را غیرفعال کنید.

تماس‌های از دست رفته باز هم یادآوری شوند

زیاد پیش می‌آید که با ما تماس گرفته می‌شود و نمی‌توانیم جواب دهیم. اگر جزء آن دسته افرادید که زنگ‌های دریافتی را فراموش می‌کنید، این گزینه را در تنظیمات تماس در گوشی شیائومی از مسیر زیر فعال کنید:

 1. تنظیمات تماس
 2. حساب‌های تماس
 3. تنظیمات پیشرفته
 4. یادآوری تماس‌های از دست رفته

در ادامه باید مشخص کنید که چند دفعه به شما یادآوری شود. بازه هر یادآوری ۵ دقیقه است.

تماس‌های پشت خطی را از دست ندهید

یکی از مواردی که باید در تنظیمات پاسخ به تماس شیائومی فعال کنید، “انتظار تماس” است. گاهی ممکنست در گوشی جدید این تنظیم به صورت پیش‌فرض فعال نباشد. در این حالت وقتی که در حال مکالمه‌اید و شخصی با شما تماس می‌گیرد، اعلان آن را دریافت خواهید کرد. برای فعال کردن این بخش تنها کافیست که به “حساب‌های تماس” بروید و “انتظار تماس” را فعال کنید.

در ضمن اگر هم به دنبال تنظیمات انتقال تماس در گوشی شیائومی می‌گردید، در همین بخش قرار گرفته است. این تنظیم برای اینست که تماس‌های شما به خط دیگری منتقل شود.

اگر می‌خواهید تنظیمات اعلان این قسمت را تغییر دهید، می‌توانید طبق مراحل زیر این کار را انجام دهید:

 1. تنظیمات تماس شیائومی
 2. حساب تماس
 3. تنظیمات پیشرفته
 4. اعلان انتظار تماس

به جای رد تماس پیام بفرست

اگر نمی‌توانید زنگ گوشی را پاسخ دهید، می‌توانید به جای رد کردن آن پیام فوری بفرستید. این تنظیم به صورت پیش‌فرض فعال است، اما می‌توانید متن نوشته‌ها را تغییر دهید. برای این کار:

 1. به تنظیمات شماره گیری گوشی شیائومی بروید.
 2. گزینه پاسخ‌های فوری را انتخاب کنید.
 3. در ادامه پیام‌های فوری از قبل آماده شده را می‌بینید. اگر می‌خواهید جملات را خودتان بنویسید، بر روی هر کدام که می‌خواهید کلیک کرده و متن مورد نظرتان را بنویسید.
 4. در آخر هم بر روی تایید ضربه بزنید تا این متن جایگزین شود.

تنظیمات مربوط به صدا

اگر می‌خواهید گزینه‌هایی چون لرزش تماس و موارد این چنینی را تغییر دهید، باید وارد این بخش از تنظیمات شوید:

 1. تنظیمات تماس در شیائومی
 2. بخش “صدا و لرزش”

  کد تست سلامت باتری شیائومی (تفسیر لیست کامل کد ها و محاسبه درصد سلامت باتری)

البته ناگفته نماند که در مورد تنظیمات مربوط به “صدا و لرزش” مقاله تنظیمات گوشی شیائومی به طور مفصل تر صحبت شده است. اگر در مورد این قسمت سوالی دارید می‌توانید از این مقاله هم کمک بگیرید.

در مواقعی خاص گوشی زنگ نخورد

اگر این تنظیم را انجام دهید، اعلان زنگ گوشی را بر روی صفحه نمی‌بینید. این قابلیت بیشتر برای مواقعی کاربردیست که فیلم می‌بینید، بازی می‌کنید یا حتی مشغول استراحتید و نمی‌خواهید اعلانی حواس شما را پرت کند.

 1. تنظیمات تماس شیائومی
 2. صدا و لرزش
 3. مزاحم نشوید

می‌توانید برای این بخش مشخص کنید که تنها زمانیکه دستگاه قفل است فعال شود، یا اینکه تنها اعلان‌های تماس را نشان دهد. همچنین این قابلیت هم وجود دارد که برای این تنظیم بازه زمانی مشخص کنید.

اگر هم نگرانید که تماس مهمی را از دست دهید، اگر در مدت ۱۵ دقیقه، شخصی بیش از یکبار با شما تماس گرفت، اعلان آن نمایان می‌شود به شرط اینکه در همین بخش گزینه “اعلام تماس‌های تکرار شده” را فعال کنید.

تغییر زنگ تماس به صداهای جذاب

اگر از آهنگ زنگتان خسته شده‌اید و مواردی که در تنظیمات صدا وجود دارد را نمی‌پسندید، خبر خوب ما برای شما اینست که به بخش تم‌ها بروید و آهنگ‌های دیگر را دانلود کنید. چگونه؟ مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. وارد تنظیمات اصلی گوشیتان شوید.
 2. روی “تم‌ها” بزنید.
 3. در بین آیکون‌های پایین صفحه، روی نماد زنگ کلیک کنید.
 4. در ادامه موارد زیادی را در عنوان “Ringtones” خواهید دید.

ترتیب نام‌ها را تغییر دهید

می‌توانید در تنظیمات تماس گوشی شیائومی ترتیب نشان دادن اسامی مخاطبین را تغییر دهید.

 1. وارد تنظیمات تماس شوید.
 2. بر روی “گزینه‌های نمایش” کلیک کنید.

در ادامه می‌توانید مشخص کنید که می‌خواهید اسامی مخاطبین دفترچه تلفن براساس نام مرتب شود یا نام خانوادگی. به علاوه، فرمت نام به ترتیب نام و سپس نام خانوادگی نوشته شود یا برعکس. دربخش انتخاب زمینه هم می‌توانید موارد دیگری را تغییر دهید.

برای بی صدا کردن زنگ، گوشی را برعکس کن

می‌توانید این گزینه را فعال کنید و هر وقت کسی با شما تماس گرفت و دوست نداشتید صدای زنگ را بشنوید، گوشیتان را به سمت دیگر برگردانید و آن را بی‌صدا کنید. برای این کار تنها کافیست:

 1. به تنظیمات تماس ورودی شیائومی بروید.
 2. در بخش پیشرفته که دقیقاً پایین‌ترین گزینه است، روی گزینه “حالت بی‌صدا با وارو کردن” بزنید.

عدم نمایش اعلان تماس در صفحه قفل

اگر دوست ندارید زمانیکه گوشیتان قفل است، صفحه زنگ خوردن بر روی نمایشگر نمایان شود، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد تنظیمات اصلی گوشیتان شوید.
 2. به بخش “اعلان‌ها و مرکز کنترل” بروید.

  بهترین روش برای افزایش سرعت اینترنت شیائومی چیست؟

در اینجای تنظیمات شماره گیر شیائومی شما می‌توانید هر چه مربوط به اعلان‌ها می‌شود را تغییر دهید، اما مرحله‌ای که ما قرارست توضیح دهیم، در بخش “اعلان‌های برنامه” است؛ بنابراین بر روی این گزینه کلیک کنید.

 1. در ادامه اپلیکیشن تلفن را انتخاب کنید.
 2. می‌توانید “اجازه دادن به اعلان‌های صفحه قفل” را غیرفعال کنید.

البته اگر فکر می‌کنید که با این تنظیم قرارست تماس‌های مهم خود را از دست بدهید، دوباره این مسیر بالا را دنبال و گزینه مربوطه را فعال کنید.

ضبط صدا با استفاده از برنامه تنظیمات تماس شیائومی

کاربران زیادی می‌پرسند که چگونه در گوشی خود مکالمات تماس‌ها را ضبط کنیم؟ در حقیقت برخی از نسخه‌های شیائومی، از این قابلیت بهره برده‌اند و برخی هم ندارند و گویا علت این اینست که در برخی از کشورها رکورد کردن صدا قانونی شمرده نمی‌شود. اگر شما این تنظیم را دارید، همان ابتدا که وارد برنامه تنظیمات تماس شیائومی می‌شوید، آن را خواهید دید. اگر هم نه، اپلیکیشن زیر را دانلود کنید که امیدواریم با نصب آن، این قابلیت به دستگاه شما اضافه شود:

در ضمن برای استفاده از این اپلیکیشن باید بگوییم که حتماً در تنظیمات و بخش Accessibility باید به برنامه اجازه دسترسی به موارد لازم را بدهید.

امیدواریم که موارد بالا برایتان کاربردی بوده باشند، همچنین پیشنهاد می‌کنیم به مقاله آموزش تغییر پس زمینه تماس شیائومی بدون برنامه و با بهترین برنامه‌ها را هم سر بزنید. اگر تنظیمات جذاب دیگری را در این بخش می‌شناسید، خوشحال می‌شویم که آن را با بقیه در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

سوالات متداول

تنظیمات تماس گوشی شیائومی کجاست؟

این بخش در برنامه تلفن قرار گرفته که برای دسترسی به آن باید وارد این اپلیکیشن شوید و سپس با کلیک بر روی سه نقطه بالای صفحه به تنظیمات آن بروید.

در برنامه تنظیمات تماس شیائومی گزینه ضبط صدا وجود دارد؟

دیگر در بسیاری از مدل‌های این برند، این تنظیم دیده نمی‌شود. اگر شما هم جز این دسته از کاربرانید، باید اپلیکیشن شخص ثالث نصب کنید که در مقاله یکی از آنها را نام برده‌ایم.

برای زنگ تماس شیائومی چه اپلیکیشنی را دانلود کنیم؟

واقعاً نیازی به این کار ندارید، چراکه در بخش تم‌ها، موارد جذابی برای شما قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا