موبایل

چگونه مجوز نصب برنامه را در گوشی شیائومی، سامسونگ‌ و.. فعال کنیم+ویدیو

یکی از بهترین ویژگی‌های امنیتی پیش‌فرض در دستگاه‌های اندرویدی این است که برای جلوگیری از ورود بدافزارها و ایجاد مشکلاتی برای کاربر به آنها اجازه نمی‌دهد برنامه‌ها را خارج از Play Store نصب کنند، اما ممکنست تعدادی اپلیکیشن عالی و کاربردی وجود داشته باشد که در گوگل پلی نباشد و ناچاراً باید خارج از آن دانلود کنیم. در این صورت با خطای Unknown Source مواجه می‌شوید، البته نگران نباشید چراکه فعال کردن مجوز نصب برنامه در اندروید کار بسیار ساده‌ای است. مجله فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا در این مقاله نحوه دسترسی برنامه ها در اندروید را بررسی می‌کند و به شما می‌گوید که چگونه مجوز برنامه ها را فعال کنیم … با ما همراه باشید. اخبار شیائومی

چگونه مجوز برنامه ها را فعال کنیم ؟

شاید اولین سوالی که برایتان پیش بیاید این باشد که نصب برنامه از منابع ناشناس یعنی چه و به طور مثال منبع ناشناس سامسونگ کجاست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، در واقع نصب از منابع ناشناس یا unknown sources در شیائومی و سامسونگ یا سایر گوشی‌های اندرویدی به سایت‌ها و منابعی خارج از فروشگاه Google Play گفته می‌شود که برنامه apk را از آن‌ جا دانلود کرده‌اید.

گوگل پلی استور خود را تنها منبع قابل اعتماد برنامه‌های نصب شده در اندروید می‌داند. با این حال، شرایطی وجود دارد که شما نیاز به نصب برنامه های ناشناس مثل برنامه‌های شخص ثالثی که در حال حاضر در مرحله آزمایشی بتا هستند دارید.

اگر هنگام نصب برنامه با پیغام “For your security your phone is not allowed to install unknown apps from this store” مواجه شدید، می‌توانید از طریق تنظیمات مجوز نصب برنامه در اندروید به راحتی از این مرحله گذر کنید. بررسی گوشی شیائومی

چگونه مجوز نصب برنامه در اندروید ۱۰، ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳ را فعال کنیم؟

برای فعال کردن مجوز نصب برنامه در اندروید ۱۱ یا نسخه‌های ۱۰، ۱۲ و ۱۳ مراحل زیر را طی کنید.

 • تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.
 • به “Apps” بروید، سپس روی “Special app access” ضربه بزنید. اگر آن را پیدا نکردید، به “Advanced” بروید.

 • روی “Install unknown apps” ضربه بزنید.

 • روی برنامه‌ای که برای نصب برنامه‌های شخص ثالث استفاده می‌کنید ضربه بزنید. منظور یک مرورگر یا برنامه Files است. ما برای این مثال از Chrome استفاده می‌کنیم.
 • تاگل “Allow from this source” را فعال کنید.

  آموزش کامل تنظیمات تماس گوشی شیائومی (تماس ورودی، شمارگیر و…)

 • روی فایل APK بزنید تا نصب شود.

فعال سازی منابع ناشناس در اندروید ۸ و ۹

برای فعال کردن مجوز نصب برنامه در گوشی شیائومی یا سایر گوشی های اندرویدی که نسخه‌های ۸ و ۹ اندروید را دارند باید مسیر زیر را دنبال کنید:

 • به “Settings -> Apps & notifications -> Advanced -> Special app access -> Install unknown apps”
 • و در صورتی که منوی گوشیتان فارسی است: “تنظیمات -> برنامه ها و اعلان‌ها -> پیشرفته -> دسترسی به برنامه ویژه -> نصب برنامه‌های ناشناخته”

 • برنامه‌ای را که می‌خواهید از آن منابع ناشناس نصب کنید (معمولاً مرورگر اینترنت خود)، انتخاب کنید.
 • برای فعال کردن مجوز نصب برنامه در سامسونگ و به طور کل گوشی‌های اندرویدی برای آن برنامه خاص، روی «Allow from this source»  در گوشی شیائومی ضربه بزنید.

نصب برنامه های ناشناخته در اندروید ۷ و قدیمی‌تر

برای نصب برنامه های ناشناخته در سامسونگ و اجازه نصب از منابع ناشناس شیائومی در گوشی‌های قدیمی‌تر، می‌توانید این ویژگی را مستقیماً از پانل تنظیمات فعال یا غیرفعال کنید.

 • منوی برنامه را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید و روی آیکون “Settings” یا همان تنظیمات ضربه بزنید.

 • تا انتها به پایین پیمایش کنید تا گزینه‌ای با عنوان “Security & fingerprint” یا امنیت و اثر انگشت را ببینید. در دستگاه‌هایی که قابلیت اثر انگشت را ندارند، فقط گزینه “Security” یا امنیت را مشاهده خواهید کرد.

 • روی گزینه‌ای که در دستگاه خود دارید ضربه بزنید، منوی تنظیمات امنیتی دستگاه شما باز می‌شود.
 • به پایین بروید و گزینه‌ “Unknown sources” یا منابع ناشناس را انتخاب کنید. این گزینه کنترل می‌کند که آیا برنامه‌های خارج از Play Store می‌توانند روی دستگاه شما نصب شوند یا خیر. به طور پیش‌فرض، این گزینه غیرفعال است.

 • کلید کنار گزینه را روشن کنید تا مجوز نصب برنامه در گوشی سامسونگ و … را بدهید.
 • قبل از اینکه این ویژگی در دستگاه شما فعال شود، پیام را دریافت خواهید کرد که به خطرات مربوط به نصب برنامه‌ها از منابع ناشناخته اشاره می‌کند. روی «OK» ضربه بزنید.

 • با فعال بودن این ویژگی در دستگاه شما، می‌توانید از منوی تنظیمات در گوشی سامسونگ خارج شوید و APK را نصب کنید.

اجازه نصب از منابع ناشناس در سامسونگ

 • تنظیمات را در گوشی خود باز کنید و به “Apps” بروید.
 • روی آیکون سه نقطه ضربه بزنید و از منو “Special access” را انتخاب کنید.

  نحوه فعال سازی volte در شیائومی برای افزایش کیفیت تماس‌ (همراه اول+ایرانسل)

 • روی گزینه”Install unknown apps” ضربه بزنید.
 • کلید کنار برنامه‌ای را که برای نصب برنامه‌های شخص ثالث استفاده می‌کنید، فعال کنید.

توجه: اگر مراحل بالا جواب نداد، به مسیر “Settings → Biometrics and security (or Privacy) → Install unknown apps” بروید یا اگر منوی گوشیتان فارسی است مسیر «تنظیمات -> بیومتریک و امنیت (یا حریم خصوصی) -> نصب برنامه‌های ناشناخته» را دنبال کرده و تاگل را برای برنامه مورد نیاز فعال کنید. همچنین برای اطلاع از تنظیمات گوشی سامسونگ به طور کامل میتوانید به این مقاله مراجعه کنید.

حل مشکل دسترسی برنامه ها در اندروید

تا به اینجا در مورد نحوه نصب برنامه ناشناخته در شیائومی و سایر گوشی‌های اندرویدی صحبت کردیم، ولی دادن مجوز به برنامه های گوشی مساله دیگریست که در این قسمت به آن می‌‌پردازیم.

در گوشی‌های اندرویدی شما می‌توانید به برخی از برنامه‌ها اجازه دهید از ویژگی‌های مختلف گوشی شما مانند دوربین یا فهرست مخاطبین استفاده کنند. یک برنامه اعلانی برای درخواست مجوز برای استفاده از ویژگی‌های گوشی ارسال می‌کند که می‌توانید اجازه دهید یا رد کنید. همچنین، می‌توانید مجوزها را برای یک برنامه خاص یا با نوع مجوز در تنظیمات گوشی تغییر دهید.

با وجود اینکه شما تصمیم گیرنده هستید که برنامه‌ها به چه قسمت‌هایی از گوشی شما دسترسی داشته باشد، اما به یاد داشته باشید که آنها برای درست کار کردن به دسترسی‌های خاصی نیاز دارند. بنابراین، ممانعت از دسترسی یک برنامه رسانه اجتماعی به دوربین و عکس‌های شما به این معنی است که نمی‌توانید تصاویر را به اشتراک بگذارید یا از ویژگی‌های چت ویدیویی استفاده کنید.

در ادامه نحوه مدیریت دسترسی برنامه های اندروید آورده شده است. توجه داشته باشید که برخی از این مراحل فقط در اندروید ۱۱ به بالا کار می‌کنند.

تغییر مجوز دسترسی در اندروید

 • در گوشی خود، برنامه تنظیمات را باز کنید.
 • روی Apps ضربه بزنید.
 • روی برنامه‌هایی که می‌خواهید تغییر دهید ضربه بزنید. اگر نمی‌توانید آن را پیدا کنید، روی مشاهده همه برنامه‌ها (See all apps) ضربه بزنید. سپس، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • روی Permissions ضربه بزنید. اگر هرگونه مجوزی را برای برنامه مجاز یا رد کردید، آنها را در اینجا خواهید یافت.

  معرفی بهترین گوشی پرچمدار شیائومی ۲۰۲۲-۲۰۲۳ (اردیبهشت ۱۴۰۲)

 • برای تغییر دسترسی مجوزها در اندروید روی آن ضربه بزنید، سپس Allow یا Don’t allow را انتخاب کنید.

برای مجوزهای مکان، دوربین و میکروفون، موارد زیر را انتخاب کنید:

 • All the time (Location only) {همیشه (فقط مکان)}: برنامه می‌تواند در هر زمانی از مجوز استفاده کند، حتی زمانی که از برنامه استفاده نمی‌کنید.
 • Allow only while using the app (فقط هنگام استفاده از برنامه مجاز باشد): برنامه فقط زمانی می‌تواند از مجوز استفاده کند که شما در حال استفاده از برنامه هستید.
 • Ask every time (هر بار بپرسید): هر بار که برنامه را باز می‌کنید، درخواست استفاده از مجوز را می‌دهد. برنامه می‌تواند تا زمانی که کار با آن تمام شود از مجوز استفاده کند.
 • Don’t allow (اجازه داده نشود): برنامه نمی‌تواند از تنظیمات استفاده کند، حتی زمانی که از آن استفاده می‌کنید.

در این مقاله بررسی کردیم که چگونه مجوز برنامه ها را در گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و … فعال کنیم. همینطور، نکاتی را در رابطه با دسترسی‌های برنامه‌ها آموزش دادیم. منتظر سوالات و نظرات شما دوستان عزیز در قسمت کامنت هستیم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

سوالات متداول

چرا برنامه روی گوشی نصب نمی‌شود؟

✔️ مشکل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندرویدی ممکن است به دلیل فضای ذخیره سازی ناکافی در گوشی یا یک فایل APK خراب باشد. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که برنامه با گوشی شما سازگار نیست. همچنین، توجه داشته باشید که اگر از هر منبعی به جز گوگل پلی قصد دانلود برنامه دارید باید گزینه اجازه نصب از منابع ناشناس سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی را فعال کرده باشید که در مقاله به طور کامل آموزش‌های لازم داده شده است.

چگونه مجوز نصب برنامه را فعال کنیم ؟ (خطای unknown sources در سامسونگ و…)

✔️ طریقه فعال کردن منابع ناشناس در سامسونگ ، شیائومی و .. بسته به نسخه اندروید دستگاه متفاوت است. در مقاله روش دانلود از منابع ناشناس در شیائومی و گوشی‌های اندرویدی را برای هر نسخه از اندروید آموزش داده‌ایم.

نحوه دادن مجوز به برنامه ها در اندروید چگونه است؟

✔️ هر برنامه در ابتدای نصب به یک سری مجوزها نیاز دارد که می‌توانید به آن بدهید یا با آن موافقت نکنید. نحوه دادن دسترسی به اپلیکیشن‌ها و لغو آنها در مقاله توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا