موبایل

برگرداندن ایکون برنامه تلفن و پیام ناپدید شده در شیائومی و آیفون با چند روش عالی

ناپدید شدن ایکون برنامه ها در ایفون و شیائومی یک مشکل رایج برای کاربران این گوشی‌هاست. این مشکل به چند دلیل می‌تواند رخ دهد و البته راه‌حل‌هایی هم دارد. در این مقاله ۱۹کالامگ به آموزش نحوه برگرداندن ایکون حذف شده در شیائومی و حل مشکل ناپدید شدن آیکون های برنامه ها در ایفون می‌پردازد. اخبار شیائومی

دلیل ناپدید شدن آیکون در شیائومی چیست؟

اخیراً در برخی از مدل‌های گوشی شیائومی که در حال حاضر بر روی نسخه MIUI 12 Global اجرا می‌شوند کاربران با مشکلی عجیب رو‌به‌رو شدند. مشکل مربوط به تنظیمات صفحه اصلی MIUI (رابط کاربری اختصاصی شیائومی) بود، جایی که پس از هر بار راه اندازی مجدد، آیکون‌ برنامه‌های صفحه اصلی ناپدید می‌شوند.

همه ما می‌دانیم که بعضی از برنامه‌های سیستمی مثل برنامه پیامک یا تماس قابل حذف نیستند، ولی با این حال بعضی از کاربران ادعا می‌کنند برنامه پیامک گوشی شیائومی حذف شده و به دنبال علت و راه‌حل می‌گردند. در واقع علت این مشکل به باگ نرم افزاری مربوط به نسخه خاصی از لانچر شیائومی برمی‌گردد که در می یو ای ۱۲ رایج بوده است. خوشبختانه، با آپدیت‌های جدید این باگ برطرف می‌شود. با این حال، در ادامه مقاله جزئیاتی در مورد باگ صفحه اصلی MIUI 12 و نحوه حل مشکل ناپدید شدن آیکون های برنامه ها در شیائومی آورده شده است. بررسی گوشی شیائومی

حل مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ ها در شیائومی

هنگامی که آیکون‌های برنامه را بر اساس اولویت در صفحه اصلی هر دستگاه شیائومی دارای رابط کاربری MIUI 12 مرتب می‌کنید و سپس به دلایلی آن را مجدداً راه‌اندازی می‌کنید یا آن را در حالت شارژ قرار می‌دهید، آنچه می‌بینید بسیار آزاردهنده است. پس از هر بار راه‌اندازی مجدد، تمام شخصی سازی صفحه اصلی شما از بین می‌رود. همانطور که در اسکرین شات‌های بالا مشاهده می‌کنید، آیکون‌های برنامه‌هایی مانند YouTube و… پس از خاموش و روشن شدن گوشی از صفحه اصلی حذف شدند. عمدتاً این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که گوشی را ری استارت کرده، آن را خاموش کنید یا بعد از کم شدن باتری به شارژ بزنید. نحوه برگرداندن ایکون پیام در شیائومی یا هر آیکون دیگر در زیر توضیح داده شده است…

App drawer یک ویژگی جدید در MIUI است و ممکن است دلیل مشکل پاک شدن آیکون پیام ها در گوشی شیائومی باشد. بنابراین، برای حل این مشکل، باید تنظیمات صفحه اصلی را تغییر دهید.

  1. تنظیمات (Settings) را در گوشی شیائومی خود باز کنید و به تنظیمات صفحه اصلی (Home screen) بروید.
  2. در اینجا صفحه اصلی (Home screen) را از گزینه‌های متعدد انتخاب کنید تا دو گزینه به شما نشان داده شود: Classic و With App drawer.
  3. طرح زمینه کلاسیک (Classic) را انتخاب کنید.

حالا وقتی گوشی را پس از سفارشی‌سازی صفحه اصلی، مجدداً راه‌اندازی می‌کنید، هیچ تغییری نمی‌بینید و تمام آیکون‌های شما طبق سفارش دلخواه شما در آنجا خواهند بود.

  بهترین ضبط مکالمه برای شیائومی (رفع مشکل ضبط مکالمه گوشی شیائومی)

در ادامه به دو راه حل برای برگرداندن شماره گیر شیائومی که مرتبط با همین قابلیت است را معرفی خواهیم کرد…

برگرداندن شماره‌ گیر شیائومی:

یکی دیگر از سوالات پرتکراری که این روزها پرسیده می‌شود در رابطه با محو شدن ایکون تماس و برگرداندن شماره گیر شیائومی است. گرچه در برخی مواقع ممکن است راه‌حل ساده‌ای برای آن وجود نداشته باشد، اما ممکن است این مسئله به دلایلی به وجود آمده باشد.

اگر روی ایکون تماس یا به اصطلاح شمارگیر گوشی شیائومی انگشت خود را نگه دارید می‌توانید آن را از هوم‌اسکرین حذف یا ریموو کنید. برخی مواقع کاربران سهواً این دکمه را فشار داده و آن را حذف می‌کنند. اگر App drawer را فعال کرده باشید کافیست که از پایین نمایشگر به سمت بالا سوایپ کنید سپس اسکرول کرده و ایکون تماس را پیدا و با انگشت روی آن فشار دهید و آن را روی هوم اسکرین بکشید. به همین سادگی ایکون تماس شما دوباره به هوم اسکرین منتقل می‌شود.

در نهایت اگر با تمام مواردی که گفته شد باز هم نتوانستید ایکون تماس را روی هوم اسکرین خود بیاورید تم‌ها و بخش apps را بررسی کنید و یا از یک شمارگیر سفارشی دیگر استفاده کنید.

قبل از اینکه به سراغ روش‌های دیگری برای برگرداندن ایکون حذف شده در شیائومی برویم، یادآوری می‌کنیم که ابتدا مطمئن شوید برنامه ناپدید شده را خودتان مخفی نکرده‌اید، قبلاً در مقاله‌ای بطور کامل آموزش داده‌ایم که چگونه برنامه های مخفی گوشی شیائومی را پیدا کنیم … با این حال، راه‌های دیگری هم برای اوردن برنامه ها روی صفحه گوشی شیائومی وجود دارد:

۱. گوشی را Restart کنید.

برخی از کاربران ناپدید شدن برنامه تلفن را هم تجربه کرده‌اند! یکی از سوالاتی پرتکراری که در گوگل سرچ می‌شود اینست: چگونه برنامه تلفن را برگردانیم شیائومی ؟ برای این کار سعی کنید در مرحله اول گوشی را ری استارت کنید. دکمه “Power” را فشار داده و نگه دارید، سپس “Restart” را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد، صفحه اصلی بازخوانی می‌شود و آیکون‌ها برمی‌گردند.

۲. لانچر هوم اسکرین را ری استارت کنید.

این مرحله صفحه اصلی شما را به طور کامل بازنشانی می‌کند و تنها در صورتی توصیه می‌شود که ناپدید شدن آیکون‌ها یک مشکل مداوم باشد.

  • ابتدا در منو فارسی به مسیر تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > اطلاعات برنامه بروید.
  • و اگر منوی گوشی شما انگلیسی است  مسیر Settings > Apps & notifications” > App info را طی کنید.
  • برنامه‌ای را انتخاب کنید که لانچر را مدیریت می‌کند. برنامه مورد نظر ما بسته به دستگاه متفاوت خواهد بود. به دنبال چیزی مرتبط یا حاوی کلمات “Home”،”Quicklaunch” یا “Launcher” بگردید (مثال: Nova Launcher).
  • “Storage” را انتخاب کنید، سپس “Clear data” را بزنید.
  تنظیمات کیبورد گوشی شیائومی و برگرداندن صفحه کلید به حالت اولیه

۳. لانچر بازی را غیرفعال کنید.

اگر آیکون‌های بازی در صفحه اصلی شما نمایش داده نمی‌شوند، ممکن است به این دلیل باشد که گوشی شما یک لانچر جداگانه برای بازی‌ها دارد. اگر فعال باشد، همه برنامه‌های بازی فقط در لانچر نمایش داده می‌شوند. معمولاً می‌توانید راه‌انداز بازی را با باز کردن «Game Launcher»، انتخاب More > Settings و تغییر تنظیمات Show game apps خاموش کنید.

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید نسبت به برگرداندن آیکون پیام ها در گوشی شیائومی و یا هر برنامه‌ای دیگر اقدام کنید. حتماً در قسمت کامنت بنویسید کدام روش برای شما جواب داد؟

ناپدید شدن ایکون های ایفون

بعد از برگرداندن ایکون حذف شده در شیائومی به سراغ برند اپل می‌رویم. برای برگرداندن آیکون‌های گم شده در گوشی‌های آیفون راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید. همچنین قبل از اینکه در ادامه ترفندهای برگرداندن آیکون‌های ناپدید شده در آیفون را به شما آموزش دهیم پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاع از قیمت ایفون به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا مراجعه کنید.

 آیفون خود را ریستارت کنید

راه‌اندازی مجدد دستگاه یکی از اساسی‌ترین ترفندهای عیب‌یابی است که به رفع اشکالات جزئی آیفون شما کمک می‌کند. دکمه Sleep/Wake در کنار را فشار داده و نگه دارید و از نوار لغزنده برای خاموش کردن آیفون خود استفاده کنید. قبل از روشن کردن آن، یک یا دو دقیقه صبر کنید.

بررسی کنید که آیا برنامه نصب شده است یا خیر

اگر مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه محدود به یک یا دو برنامه است، App Store را باز کنید تا بررسی کنید که آیا برنامه واقعاً روی دستگاه شما نصب شده است یا خیر. App Store را باز کنید و از نوار جستجو در بالا برای سرچ برنامه گم شده استفاده کنید. اگر یک دکمه Get در کنار آن وجود دارد، برنامه را روی آیفون خود نصب نکرده‌اید. اگر کلمه Open یا Update کنار آن بود می‌توانید به راه‌حل بعدی بروید.

پوشه‌ها را بررسی کنید

سازماندهی برنامه‌ها در فولدرها راه خوبی برای مرتب کردن صفحه اصلی در آیفون است. بنابراین، اگر به نظر می‌رسد نمی‌توانید برنامه نصب شده را پیدا کنید، ممکن است داخل یکی از آن پوشه‌ها باشد. به داخل پوشه‌های برنامه نگاه کنید تا ببینید آیا می‌توانید آن را در آنجا پیدا کنید یا خیر!

 App Library را بررسی کنید

App Library در آیفون جایی است که همه برنامه‌های خود را حتی اگر در صفحه اصلی نباشند، پیدا خواهید کرد. برای پیدا کردن برنامه گم شده، به کناری‌ترین نقطه راست‌ترین صفحه بروید و انگشت خود را از راست به چپ بکشید تا اپ لایبرری نمایان شود.

  علت و راه‌حل مشکل سیاه شدن صفحه گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون +ویدئو

روی نوار جستجو در بالا ضربه بزنید و همه برنامه‌های نصب شده را به ترتیب حروف الفبا پیدا خواهید کرد. به پایین پیمایش کنید یا از نوار جستجو در بالا برای پیدا کردن مکان برنامه استفاده کنید. هنگامی که برنامه خود را پیدا کردید، آیکون برنامه را فشار داده و نگه دارید و افزودن به صفحه اصلی را انتخاب کنید تا برنامه به صفحه اصلی منتقل شود.

تنظیمات زمان صفحه را بررسی کنید

Screen Time یک ویژگی مفید در آیفون است که می‌تواند به شما کمک کند با پنهان کردن آیکون‌های برنامه، استفاده از برنامه خود را محدود کنید. با استفاده از آن، می‌توانید برنامه‌هایی مانند Mail، Safari، Camera و… را مخفی کنید. بنابراین، اگر این برنامه‌ها را در آیفون خود محدود کرده باشید، در جستجوی Spotlight یا در کتابخانه App ظاهر نخواهند شد. برای نمایش برنامه‌های محدود شده، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • برنامه تنظیمات را اجرا کنید و به Screen Time > Content & Privacy Restrictions بروید.
  • روی Allowed Apps ضربه بزنید و مطمئن شوید که کلیدهای کنار همه برنامه‌‌ها فعال هستند.
  • حالا به صفحه Content & Privacy Restrictions برگردید و به Content Restrictions > Apps بروید و Allow All Apps را انتخاب کنید.

 فضای ذخیره سازی را آزاد کنید.

روش دیگری که برای بسیاری در هنگام بازگرداندن آیکون‌های گمشده گوشی یا اپ استورشان جواب داده است، پاک کردن فضای ذخیره‌سازی است. برای پاک کردن فضای ذخیره‌سازی در آیفون، تنظیمات را باز کنید و به General > iPhone Storage بروید.

آیا شما هم تا به حال با مشکل ناپدید شدن آیکون گوشی مواجه شده‌اید؟ کدام روش برایتان موثر واقع شد؟ اگر روش دیگری هم برای رفع این مشکل می‌شناسید در قسمت کامنت برای ما و دوستانتان بنویسید. همچنین، برای اطلاع از قیمت روز گوشی به فروشگاه اینترنتی ۱۹کالا مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای

سوالات متداول

چگونه برنامه تلفن را برگردانیم شیائومی؟

✔️ به دلیل باگ نرم افزاری ممکنست با مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه‌ها مواجه شوید که این مساله به راحتی از طریق روش‌های گفته شده در مقاله قابل حل است.

نحوه برگرداندن ایکون های ناپدید شده در ایفون چگونه است؟

✔️ چند روش مختلف برای حل این مشکل وجود دارد که در مقاله بطور کامل توضیح داده شده است.

چگونه برنامه پیام را برگردانیم شیائومی ؟

✔️ برای برگرداندن آیکون پیام شیائومی کافیست گوشی را مجدداً ری استارت کنید یا راه‌حل‌های موجود در مقاله را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا